Przydatne informacje

3D Secure - płać bezpiecznie w Internecie

2020-07-28 09:37:30

Usługa 3D Secure: nowe zasady potwierdzania płatności kartą w internecie Rezygnujemy z konieczności potwierdzania transakcji kartą w internecie hasłem statycznym dla kart, które  obecnie tego wymagają, oraz  z  rejestrowania kart w usłudze 3D Secure. Zamiast tego, od 1 lipca do 30 października 2020 r., wykonanie takiej transakcji wymagać będzie podania jednorazowego kodu SMS, który otrzymasz na numer telefonu wskazany w Banku jako numer telefonu do kontaktu.

*Nie dotyczy kart kredytowych, charge i przedpłaconych.

W celu zapewnienia wysokich standardów bezpieczeństwa, od 31 października 2020 r. wprowadzimy dwuetapową metodę autoryzacji transakcji. Kartą w internecie zapłacisz udzielając odpowiedzi na pytanie weryfikacyjne, które wcześniej ustalisz w Banku, i dodatkowo – podając jednorazowy kod SMS, który otrzymasz na numer telefonu wskazany w Banku jako  numer telefonu do kontaktu.

Odpowiedź na pytanie weryfikacyjne, niezbędne do autoryzacji transakcji kartą w internecie, od 30 września 2020 r. ustalisz w placówce Banku.

Płać bezpiecznie kartą w Internecie

Dbając o rozwój funkcjonalności kart płatniczych, a także mając na uwadze zwiększenie bezpieczeństwa dokonywanych przez Państwa transakcji, Bank Spółdzielczy w Oławie wdrożył usługę 3D-Secure, która umożliwia dokonywanie bezpiecznych transakcji kartą w Internecie.

3D-Secure umożliwia dokonywanie przez Internet płatności o zwiększonym stopniu bezpieczeństwa. Każda transakcja potwierdzana jest dodatkowym hasłem, które klient nadaje przy rejestracji karty w usłudze.

Jak wygląda rejestracja karty w usłudze?

System posiada certyfikację organizacji płatniczych Visa International oraz MasterCard International.

Rejestracja karty wykonywana jest jednokrotnie – klient w trakcie dokonywania płatności w sklepie internetowym zostanie poproszony o rejestrację, która wymaga potwierdzenia swojej tożsamości poprzez podanie danych osobowych znanych przez bank i ustalenie hasła. Przy kolejnych zakupach przez Internet poza podaniem danych z karty, potwierdzenie płatności będzie polegać na podaniu ustalonego hasła. Podczas rejestracji klient określa również komunikat osobisty – tekst, który będzie wyświetlany przy każdej płatności kartą i stanowi dodatkowe potwierdzenie autentyczności strony. Rejestracji można dokonac również samodzielnie przed dokonywaniem płatności w Internecie, 

Adresy do rejestracji karty, przed dokonaniem płatności kartą przez Internet:


Rejestracja - karty MasterCard Debit PayPass, MasterCard Business PayPass, MasterCard przedpłacona, MasterCard kredytowa, MasterCard charge

Rejestracja - karty VISA Electron, VISA Electron „młodzieżowa”, VISA Business Electron

Rejestracja - karty VISA Electron PayWave, VISA Electron PayWave „młodzieżowa”, VISA Business Elektron VISA kredytowa, VISA charge

Rejestracja - karty MAESTRO

 

3D Secure to:

  • brak dodatkowych kosztów za korzystanie z płatności w standardzie 3D Secure
  • szybkie i bezpieczne transakcje kartą w Internecie
  • możliwość korzystania z usługi w sklepach internetowych na całym świecie

Uwaga: w przypadku kart Maestro, Visa Electron lub Visa Business Electron w procesie rejestracji wymagane jest podanie hasła tymczasowego przekazanego przez Bank – w celu uzyskania hasła klient powinien skontaktować się z oddziałem Banku. Następnie w trakcie rejestracji klient ustanawia własne hasło do usługi, które będzie służyć do potwierdzania transakcji przy kolejnych zakupach przez Internet.

Galeria zdjęć

Wróć do listy

Zapisz się do newslettera